Nadika Store - dla dzieci i rodziców

NADIKA STORE

WYPRAWKA NIEMOWLAKA

Wyprawka niemowlaka obecnie jest sporym wyzwaniem dla przyszłych rodziców, ponieważ na rynku jest ogromny wybór produktów, marek i sklepów, więc niekiedy na prawdę ciężko podjąć ostateczną decyzję. Pomyślałam, że jako mama, w dodatku prowadząca sklep przeznaczony dzieciom i mamom, podzielę się moimi spostrzeżeniami i listą najpotrzebniejszych na początek produktów, z danych kategorii. 

Nie jest tajemnicą, że w pierwszych tygodniach życia dziecka, sen zajmuje mu największą część dnia. Aby sen niemowlaka był jak najprzyjemniejszy sięgamy po produkty konieczne, jak i po sprawdzonych i polecanych pomocników i umilaczy snu. Lista niezbędników to na pewno:

  • Otulacz, który przypomni dziecku uczucie towarzyszące mu w brzuchu mamy, czyli ciasną przestrzeń, dającą poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej sprawdza się on w trzech pierwszych miesiącach życia. Wybór jest spory, gdyż możemy sięgnąć zarówno po dużą chustę, którą sami owijamy malca, jak i otulacz w kształcie śpiworka, który wystarczy zapiąć zamkiem błyskawicznym. Inną, podobną i popularną opcją jest rożek niemowlęcy, który pozwala rodzicom w pewniejszy sposób brać dziecko na ręce i przenosić je, a jak wiadomo, pierwsze dni z maluszkiem potrafią być stresujące.
  • Pościel do gondoli lub kosza Mojżesza. Pierwszy komplet pościeli wcale nie musi być duży, te mniejsze również dobrze nam się sprawdzały na początku dodatkowo w łóżeczku i w gniazdku niemowlęcym. Tutaj również istotnym elementem są prześcieradełka.
  • Kocyk, najlepiej całoroczny, który jest nieodłącznym elementem wyprawki, towarzyszy w domu, na spacerach czy w podróży.
  • Jeśli dziecko przyjdzie na świat w miesiącach jesienno-zimowych, to na pewno konieczny będzie zakup śpiworka do wózka, który uchroni maleństwo przed wychłodzeniem na spacerach.
  • Szumiący miś, dzięki któremu maluszek słyszy biały szum, a więc taki, jaki zna z życia płodowego.

Wyprawka to nie tylko rzeczy dla maleństwa, ale również artykuły dla mamy. Na samym początku, na pewno sprawdzą i przydadzą się:

  • Majtki poporodowe, najlepiej wielorazowe, gdyż są siateczkowe, więc idealnie przepuszczają powietrze i oddychają.
  • Podkłady poporodowe.
  • Laktator, który w większości przypadków na prawdę się przydaje.
  • Maść na brodawki sutkowe z lanoliną.
  • Koszule do karmienia z naturalnych i przewiewnych tkanin.

Na samym początku pokój dziecka z reguły czeka, aż ten podrośnie i w nim zamieszka, ponieważ rodzice chcą mieć noworodka niedaleko siebie. Warto więc zadbać o delikatne światło, nawilżenie powietrza, które jest kluczowe jeśli chodzi o komfort snu maleństwa. Cała reszta to już ozdoby wpisujące się w osobisty gust – baldachim, miękka mata przy łóżeczku do zabawy. W tym całym zakupowym szaleństwie warto jednak postawić na najwyższą jakość produktów, uniwersalność i ponadczasowość, czego w naszym sklepie jest pod dostatkiem.

Leave a Comment